راه اندازی سامانه کار دانشجو

با توجه به مشکل اشتغال دانشجویان، قشر جوان و تحصیل کرده

و عواقب ناشی از آن که موجب بروز مشکلاتی برای خانواده و جامعه میشود و با در نظر گرفتن این موضوع که دانشجویان در حال تحصیل یا فارغ التحصیل معمولا اطلاعاتی از نحوه ورود به بازار کار و حتی  نیاز بازار و صنعت ندارند ،  بعداز فارغ التحصیلی پس از مدتی بلاتکلیفی و گذشت مدت زمانی که ارزشمند می باشد بعضا تعدادی از آنها موفق میشوند براساس علایق و رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند، البته ورود به یک شغل دلخواه مطابق با رشته تحصیلی در صنعت، بازار و پژوهش نیز راه و چاه خود را می طلبد، دانشگاه راه اندازی سامانه کار دانشجو را در دستور کار خود قرار داده است.

محوریت این سامانه معرفی بازار و صنعت به دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاه میباشد،بطوریکه که با جمع بندی نیاز صنعت کشور و رایزنی با مراکز صنعتی اطلاعاتی جامع از نیازمندی های صنعت در اختیار دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار خواهد گرفت تا در این راستا براساس نیاز صنعت و علایق کاری خود با کسب مهارت های علمی و عملی مورد نیاز در شغل مورد نظر استخدام شوند.

از طرفی با توجه به اینکه فارغ التحصیلان اغلب نمیدانند از چه طریقی میتوانند در ازمون های استخدامی شرکت کنند و قبولی در این آزمون ها مستلزم چیست؟ این سامانه در فرمتی مناسب به دانشجویان و فارغ التحصیلان اطلاع رسانی های مکفی و جامعی را خواهد داشت و هرگونه مشاوره در خصوص تسهیل در قبولی، را ارائه خواهد.